Krūts pašizmeklēšana

Jo ātrāk tiek diagnosticēts krūts vēzis, jo labākas izveseļošanās iespējas. Krūts pašizmeklēšanas metode ir pieejamākā metode, kas palīdz savlaicīgi atklāt izmaiņas. Krūts jāizmeklē regulāri, nedēļu pēc menstruāciju sākšanās. Sievietēm, kurām ir menopauze vai izoperēta dzemde un olnīcas, tas jādara jebkurā pašas noteiktā mēneša dienā. Tām sievietēm, kuras lieto hormonālas kontracepcijas tabletes, krūtis jāpārbauda, uzsākot jaunu iepakojumu.

1. Labā apgaismojumā aplūkojiet krūtis spoguļa priekšā. Nolaidiet rokas gar sāniem un uzmanīgi aplūkojiet abas krūtis. Pievērsiet uzmanību, vai nav manāmas kādas izmaiņas un vai abas krūtis ir simetriskas. Jāaplūko krūšu gali, vai tie nav ievilkti uz iekšu. Paceļot rokas virs galvas, jāaplūko vai krūtis nav deformētas.

2. Iztaustiet krūtis, kā arī padušu daļu. Iztaustāmas puses roku iespiediet sānā, tā sasprindzinot krūšu muskulatūru. Krūts jāizmeklē ar maigiem pieskārieniem un tad spiedieniem. Spiediens jāpalielina lai sajustu audu zemākos slāņus. Iespiežot pirkstus krūtī, jāveic 2 - 3 apļveida kustības, tad pirksti jāpārvieto uz citu vietu.