Latvijas Radio1 raidījuma “Kā labāk dzīvot” komandas atbalsts

Latvijas Radio 1 raidījuma “ Kā labāk dzīvot” komandai – producentei Loretai Bērziņai un tā vadītājiem Kristiānai Lapiņai un Elvim Jansonam bija ļoti liela lomā kustības “Pārbaudies, lai dzīvotu” attīstībai. Jau ar pirmajiem raidījumiem šajā ciklā 2010.gadā  mūsu valstī sieviešu atsaucība krūts veža skrīningam –  valsts apmaksātām mamogrāfijām pieauga par 15% , un velāk par 30%. Joprojām šī komanda  katru oktobri – Starptautiskajā krūts veselības menesī organizē raidījumus par krūts vežā ārstēšanas aktualitātēm.

Biedrība “VITA” no sava puses šī raidījuma 15. dzimšanas dienā pasiendza tā komandai savu Pateicības rakstu. 

        Vienā no fotogrāfijām , kas ir uzņemta pastāvigajā raidījuma sudijā, ir 2022. gada 13. oktobta raidījuma “ Kā labāk dzīvot” dalībnieces – onkoloģe – ķīmijterapeite Dr. Signe Plāte, NVD speciāliste Līga Gaigala, raidījuma vadītāja Kristiāna Lapiņa, VM Galvenā ginekoloģe Ingrīda Circene ( tagad 14. Saeimas deputāte un Onkoloģijas pacientu atbalsta grupas vadītāja)  un biedrība “ VITA” vadītāja Irīna Januma.

Citi jaunumi

 • Silvijas stāsts

  Silvijas* stāsts par smago slimību Vienā no kārtējām ķīmijas terapijas procedūrām, ienākot procedūru telpā, kur jau atradāsdaži pacienti, es sāku ar dusmām sūdzēties, ka 8 gadus katru mēnesi eju uz ķīmijām, kamani tās jau ir nomocījušas un es to vairs nespēju izturēt! … Tad kāds vīrietis pārliecinošiman iebilda tā: “Es jau 25 gadus eju uz […]

  Lasīt pilnu rakstu
 • Irīnas stāsts

  Jebkuram cilvēkam, kad viņš uzzin savu diagnozi… – vēzis?! Ak… viņam uz brīdi apstājas elpa. Vismaz man tā bija. Rokās es turēju atbildi pēc mammogrāfijas izmeklējuma, no kura divas rindkopas es nemaz nesapratu, un tikai beigu rindiņa, kā zibens, mani caurstrāvoja: “Turpmāko ārstēšanas plānu jāapspriež ar ārstu – onkologu…”   Man – ar onkologu?! Atceros, […]

  Lasīt pilnu rakstu
 • Viktorijas dienasgrāmata

  Dienasgrāmata par manu krūts vēža ārstēšanu. Viktorijas stāsts Viss ir sācies 2022. gada aprīlī 21.aprīlī – ikgadējā plānveida vizīte mana ginekoloģe pēc krūšu apskates izrakstīja mannosūtījumu uz krūšu ultrasonogrāfiju un stingri ieteica šo izmeklējumu neatlikt. Laineaizmirstu pierakstīties, kā pagājušgad. Uzreiz devos uz VC4 medicīnas centru unpieteicos ultrasonogrāfijai – par laimi, bija pieraksts uz nākamo dienu. […]

  Lasīt pilnu rakstu