Diagnostika

Līdzīgi Tavam personiskajām frizierim, zobārstam un ginekologam, katrai sievietei ir jāzina, cik sen un kur viņa pēdējo reizi bija uz mamogrāfiju, vai krūšu ultrasonogrāfiju. Tas ir svarīgi pastāvīgai izmaiņu noverošanai krūtīs un ļoti agrīnai krūts veža diagnostikai.
Tev ir jābūt “savam” mamogrāfam, un to ir iespējams izvēlēties Rīgā un lielajās pilsētās. Lauku teritorijā svarīgi sekot mobilā mamogrāfa ierašanas grafikam Tavā pagastā, vai novada centrā.

Nāc, pārbaudies! Šobrīd uz bezmaksas mamogrāfiju Latvijā ierodas tikai

35%

uzaicināto.

Tikai agrīni diagnosticēto 1. un 2. stadijas krūts vēzi var pilnībā izārstēt, tāpēc Rietumeiropā 80% – 90% sieviešu izmanto valsts apmaksāto mamogrāfiju.

2023. gads 1. ceturksnis

Uz mamogrāfiju un krūts USG – no 40 gadiem!
Apsteidziet valsts uzaicinājumu!

Lai ātrāk varētu diagnosticēt krūts vēzi un “noķert” to agrīnā stadijā, piemēran “0”-tā vai pirmajā stadijā, vislabāk mamogrāfijas krūts pārbaudies būtu jāuzsāk pēc 40 gadiem. Pims 40 gadu vecuma krūtis ieteicams izmeklēt ar ultrasonogrāfiju (USG). Negaidiet valsts uzaicinājumu uz mamogrāfiju! Palūdziet ģimenes ārsta norīkojumu vai uz USG, vai uz mamogrāfiju, tad minētie izmeklējumi jums izmaksās tikai pacienta iemaksu 4,00 Eur apmērā.

Raksti par krūts vēzi