Par biedrību Vita

Latvijas sieviešu volontieru biedrība „VITA” darbojas kopš 1993. gada, apvienojot, izglītojot un psiholoģiski atbalstot visus pacientus, kuriem diagnosticēts krūts vēzis, kā arī viņu tuviniekus.

Krūts vēža operācija, it īpaši krūts amputācija jeb mastektomija, bieži izraisa sievietei dziļu izmisumu, mazvērtības un diskomforta sajūtu. Lai to mazinātu, mūsu biedrība ar savām aktivitātēm cenšas palīdzēt sievietēm atkal atgūt ticību sev un pārliecību, ka arī pēc šī likteņa sitiena viņa joprojām ir nepieciešama savā darbā un mājās saviem tuviniekiem.
Mēs arī esam tām izgājušas cauri, un zinām, ka dzīve turpinās… Un saule spīd tikpat spoži un ziedi zied tikpat skaisti, kā agrāk.

Lai dalītos ar savu stāstu vai pieteiktos biedrībai, raksti info@biedribavita.lv

Biedrība “Vita” vēsture

1993. gada oktobrī Latvijā bija nodibināta pirmā onkoloģijas pacientu nevalstiskā organizācija Latvijas sieviešu volontieru biedrība “ VITA”, kurā apvienojās krūts vēža pacientes. Tas notika Latvijas onkoloģijas centrā ( LOC) – Rīgā, Hipokrāta ielā 4.

  • Silvijas stāsts

    Silvijas stāsts

    Silvijas* stāsts par smago slimību Vienā no kārtējām ķīmijas terapijas procedūrām, ienākot procedūru telpā, kur jau atradāsdaži pacienti, es sāku ar dusmām sūdzēties, ka 8 gadus katru mēnesi eju uz ķīmijām, kamani tās jau ir nomocījušas un es to vairs nespēju izturēt! … Tad kāds vīrietis pārliecinošiman iebilda tā: “Es jau 25 gadus eju uz…

  • Irīnas stāsts

    Irīnas stāsts

    Jebkuram cilvēkam, kad viņš uzzin savu diagnozi… – vēzis?! Ak… viņam uz brīdi apstājas elpa. Vismaz man tā bija. Rokās es turēju atbildi pēc mammogrāfijas izmeklējuma, no kura divas rindkopas es nemaz nesapratu, un tikai beigu rindiņa, kā zibens, mani caurstrāvoja: “Turpmāko ārstēšanas plānu jāapspriež ar ārstu – onkologu…”   Man – ar onkologu?! Atceros,…

Atbalstītāji