Jaunumi un aktualitātes

 • Silvijas stāsts

  Silvijas stāsts

  Silvijas* stāsts par smago slimību Vienā no kārtējām ķīmijas terapijas procedūrām, ienākot procedūru telpā, kur jau atradāsdaži pacienti, es sāku ar dusmām sūdzēties, ka 8 gadus katru mēnesi eju uz ķīmijām, kamani tās jau ir nomocījušas un es to vairs nespēju izturēt! … Tad kāds vīrietis pārliecinošiman iebilda tā: “Es jau 25 gadus eju uz […]

 • Irīnas stāsts

  Irīnas stāsts

  Jebkuram cilvēkam, kad viņš uzzin savu diagnozi… – vēzis?! Ak… viņam uz brīdi apstājas elpa. Vismaz man tā bija. Rokās es turēju atbildi pēc mammogrāfijas izmeklējuma, no kura divas rindkopas es nemaz nesapratu, un tikai beigu rindiņa, kā zibens, mani caurstrāvoja: “Turpmāko ārstēšanas plānu jāapspriež ar ārstu – onkologu…”   Man – ar onkologu?! Atceros, […]

 • Viktorijas dienasgrāmata

  Viktorijas dienasgrāmata

  Dienasgrāmata par manu krūts vēža ārstēšanu. Viktorijas stāsts Viss ir sācies 2022. gada aprīlī 21.aprīlī – ikgadējā plānveida vizīte mana ginekoloģe pēc krūšu apskates izrakstīja mannosūtījumu uz krūšu ultrasonogrāfiju un stingri ieteica šo izmeklējumu neatlikt. Laineaizmirstu pierakstīties, kā pagājušgad. Uzreiz devos uz VC4 medicīnas centru unpieteicos ultrasonogrāfijai – par laimi, bija pieraksts uz nākamo dienu. […]

 • “Gaisa vingrotājs” akcija pie Saeimas

  “Gaisa vingrotājs” akcija pie Saeimas

  Dzestrā 2022.gada 8. decembra rītā skvērā pie Saimas ēkas uz augstu gaisā uzvilktās troses GAISA VINGROTĀJS ( cirka mākslinieks)siedza savu priekšnesumu gandrīz veselu stundu. Tā bija Onkoloģijas pacientu organizāciju apvenību “ONKOALIANSE” ( kurā sastāvā arī ir b-ba “ VITA”) organizētā akcija, lai pievērst 14. Saeimas deputātu uzmanību onkoloģijas nozares trūcīgai finansiālajai situācijai. Vēža pacienti līdzīgi […]

 • Latvijas Radio1 raidījuma “Kā labāk dzīvot” komandas atbalsts

  Latvijas Radio1 raidījuma “Kā labāk dzīvot” komandas atbalsts

  Latvijas Radio 1 raidījuma “ Kā labāk dzīvot” komandai – producentei Loretai Bērziņai un tā vadītājiem Kristiānai Lapiņai un Elvim Jansonam bija ļoti liela lomā kustības “Pārbaudies, lai dzīvotu” attīstībai. Jau ar pirmajiem raidījumiem šajā ciklā 2010.gadā  mūsu valstī sieviešu atsaucība krūts veža skrīningam –  valsts apmaksātām mamogrāfijām pieauga par 15% , un velāk par […]

Online lekcijas

Biedrība Vita 2023. gadā, svinot 30 gadu darbības gadu, piedāvā 9 bezmaksas lekcijas online. Lekcijas plānotas populārzinātniskā, sabiedrībai viegli saprotamā valodā. Katru mēnesi plānota viena lekcija. Noskaidro, kad pieejama nākamā lekcija vai apskati jau notikušo lekciju ierakstus!

Mobilais mamogrāfs

Apskatīt iespēju veikt mamogrāfa izmeklējumu dzīvesvietas tuvumā ar mobilo mamogrāfu.