Biedrība “VITA” sveic Latvijas Ķīmijterapeitu asociāciju 10 gadu jubilejā

Jau paša sākumā, dibinot biedrību “VITA” krūts vežā pacienšu atbalstam, stingrus pamatus tai ielika toreizējā LOC 5. krūts vēža nodaļas vadītāja leģendārā ķirurģe – onkoloģe Dr. Sarmīte Baltkāje ( 01.10.1933 -29.03.2017).  Savā mūžā viņa vadīja vairākas onkoloģijas iestādes, tomēr, kad pati kļuva par krūts veža pacienti, viņa saprata, ka bez pacientu biedrības valsts atbalstu vēža pacientiem būs grūti palielināt. Valsts finansējumu par krūts protēzēm un pirmajām krūts rekonstrukcijas operācijām (no 2007.- 2009.g.g.) biedrība “VITA” izcīnīja tieši viņas vadībā. Kaut arī biedrības vadību 2007.gadā viņa uzticēja toreiz jaunajai pacientei žurnālistei Irīnai Janumai, savā 5. krūts veža nodaļā viņa turpināja strādāt līdz 83 gadiem, gandrīz līdz savam pēdējam elpas vilcienam.  Par izcilu profesionālo darbību un pašatdevi Sarmīte Baltkāje kļuva par Latvijas Arstu biedrības goda biedri, ieguva 2015. gada Gada balvu medicīnā par mūža ieguldījumu, kā arī tika apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni. 

        Kā lektori un kampaņas “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu” koferenču daļībnieki biedrības “VITA” vēstneses izglītoja ķīmijterapeites asoc. profesore Gunta Purkalne, profesore Alinta Hegmane, Dr. Signe Plāte, Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācijas vadītāja Dr. Aija Geriņa – Bērziņa, Dr. Santa Volkolakova,  ķirurgi- onkologi profesors Jānis Eglītis, ķirurgs – mamologs Mihails Timofejevs, kirurģijas rezidents Kristaps Eglītis.  Starp mūsu pastāvīgiem lektoreim ir arī izcili citu medicīnas nozaru speciālisti – farmācijas zinātņi doktore Vija Eniņa, profesors Anatolijs Danilāns,  fitoterapeits Artūrs Tereško. 

Aizstāvet Latvijas onkoloģijas pacientu tiesības uz mūsdienīgu ES vadlīnijām atbilstošu ārstešanu kā pirmais starp deputātiem  biedrības “VITA” iniciatīvas atbalstīja 12. Saeimas deputāts Romualdas Ražuks. Lielu pateicību par nozīmīgu ieguldījumu kopējā darbā izsakām 13. Saeimas Sociālo un draba lietu komisijas vadītājam un ķirurgam Andrim Skridem, 13. Saeimas Onkoloģijas pacientu atbalsta grupas vadītājai Evitai Zālītei-Grosai, kā arī 14. Saeimas šadas pašas deputātu atbalsta grupas vadītājai un veselības eksministrei Ingrīdai Circenei.

Lielu pateicību izsakām biedrības “VITA” biedrenei un lektorei, slavenās basketbola TTT zelta komandas spelētājai, sporta pedagodei, Triju Zvaigžņu ordena virsniecei Silvijai Skulmei, kura jau desmito gadu uzvar cīņu ar metastāzēm un to izstāsta savā blogā.  

Starp novadu pašvaldību atbalsta personām ar vislielāko sirsnību biedrība “ VITA” izsaka atzinību mūsu ilggadīgai enerģiskai Jekabpils vēstnesei Jēkabpils veselības speciālistei Žanetei Tiltiņai. Ļoti sirsnīgi atsaucās piedalīties biedrības “VITA” aktivitātēs  māskliniece Baiba Sipeniece, dziedātāji Renārs Kaupers, Kārlis Būmeisters u.c. 

        Savu nākoni biedrība “VITA” redz kopā ar ONKOALIANSI un tās valdes locekli, stipru un kompetentu zinātnieci bioloģi Olgu Valciņu, kas arī izveidoja biedrību “ Soli priekša melanomai”.

Citi jaunumi

 • Silvijas stāsts

  Silvijas* stāsts par smago slimību Vienā no kārtējām ķīmijas terapijas procedūrām, ienākot procedūru telpā, kur jau atradāsdaži pacienti, es sāku ar dusmām sūdzēties, ka 8 gadus katru mēnesi eju uz ķīmijām, kamani tās jau ir nomocījušas un es to vairs nespēju izturēt! … Tad kāds vīrietis pārliecinošiman iebilda tā: “Es jau 25 gadus eju uz…

  Lasīt pilnu rakstu :Silvijas stāsts
 • Irīnas stāsts

  Jebkuram cilvēkam, kad viņš uzzin savu diagnozi… – vēzis?! Ak… viņam uz brīdi apstājas elpa. Vismaz man tā bija. Rokās es turēju atbildi pēc mammogrāfijas izmeklējuma, no kura divas rindkopas es nemaz nesapratu, un tikai beigu rindiņa, kā zibens, mani caurstrāvoja: “Turpmāko ārstēšanas plānu jāapspriež ar ārstu – onkologu…”   Man – ar onkologu?! Atceros,…

  Lasīt pilnu rakstu :Irīnas stāsts
 • Viktorijas dienasgrāmata

  Dienasgrāmata par manu krūts vēža ārstēšanu “…Šodien un rīt es vēl drusku paslimošu, un tad atgriezīšu savu pozitīvo noskaņu, jā! Jo nākamajā sestdienā mums ar dēliem ir biļetes uz baletu! Man jābūt formā️.”  (No “Viktorijas dienasgrāmatas” – 22.novembrī 2022.gadā.) Viss ir sācies 2022.gada aprīlī… 21.aprīlī  – ikgadējā vizītē mana ginekoloģe pēc krūšu apskates nosūtīja mani…

  Lasīt pilnu rakstu :Viktorijas dienasgrāmata