Maijā – “ROZĀ LENTĪTES” gājiens

No 2010.gada krūts vežā pacientu atbalsta biedrība “ VITA” piedalījās pavasara akcijā “Rozā lentītes” gājiemā no Brīvības pieminekļa uz Arēnu Rīga. Lielāko publicitāti notikumam piešķira speciāli organizēta Latvijas sieviešu basketbola izlases starptauiskā labdarības spēle. Simboliskā pulcēšanas vietā – pie Brīvības pieminekļa – krūts vēža pacientus ar savu klātbūtni,  apsveikmiem atbalstīja gan bijušā Valsts prezidente Vaira Vīķa-Freiberga, gan Prezidenta kundze Iveta Vējonē, gan Veselības eks-ministres Ingrīda Circene, Ilze Viņķele. Pastāvīgu un lietišķu atbalstu biedrības aktivitātes veica  ilggadīgais Saeimas deputāts Romualds Ražuks, akcijās, tā arī Saeimas Sociālo un Darba lietu komisijas sēdēs. Daudzi mākslinieku kuplināja “ Rozā gājienu”  ar saviem priekšnesumiem.

Mobīlā mamogrāfa  darbību pie Brīvības pieminekļa nodrošināja MFD medicīnas centrs.  

Citi jaunumi

 • Silvijas stāsts

  Silvijas* stāsts par smago slimību Vienā no kārtējām ķīmijas terapijas procedūrām, ienākot procedūru telpā, kur jau atradāsdaži pacienti, es sāku ar dusmām sūdzēties, ka 8 gadus katru mēnesi eju uz ķīmijām, kamani tās jau ir nomocījušas un es to vairs nespēju izturēt! … Tad kāds vīrietis pārliecinošiman iebilda tā: “Es jau 25 gadus eju uz […]

  Lasīt pilnu rakstu
 • Irīnas stāsts

  Jebkuram cilvēkam, kad viņš uzzin savu diagnozi… – vēzis?! Ak… viņam uz brīdi apstājas elpa. Vismaz man tā bija. Rokās es turēju atbildi pēc mammogrāfijas izmeklējuma, no kura divas rindkopas es nemaz nesapratu, un tikai beigu rindiņa, kā zibens, mani caurstrāvoja: “Turpmāko ārstēšanas plānu jāapspriež ar ārstu – onkologu…”   Man – ar onkologu?! Atceros, […]

  Lasīt pilnu rakstu
 • Viktorijas dienasgrāmata

  Dienasgrāmata par manu krūts vēža ārstēšanu. Viktorijas stāsts Viss ir sācies 2022. gada aprīlī 21.aprīlī – ikgadējā plānveida vizīte mana ginekoloģe pēc krūšu apskates izrakstīja mannosūtījumu uz krūšu ultrasonogrāfiju un stingri ieteica šo izmeklējumu neatlikt. Laineaizmirstu pierakstīties, kā pagājušgad. Uzreiz devos uz VC4 medicīnas centru unpieteicos ultrasonogrāfijai – par laimi, bija pieraksts uz nākamo dienu. […]

  Lasīt pilnu rakstu