Par valsts apmaksātām krūts rekonstrukciju operācijām

Par valsts apmaksātu krūts rekonstrukcijas programmu Latvijas sieviešu volontieru biedrība “VITA” bija iestājusies jau kopš 2000. gada. Pirmās tādas operācijas sievietēm, kuras zaudēja vienu vai abas krūtis krūts veža dēl, mūsu valstī apmaksāja laikā no 2007. līdz 2009.gadam.

Tad ekonomiskās krūzes dēļ šo atbalstu valsts apturēja. Pēc dažiem gadiem finansiālā situācija uzlabojās, bet, neskatoties uz to, par krūts rekonstrukcijas operāciju finansēšanu gan Latvijas mikroķirurgu asociācijiai, gan biedrībai “VITA”, gan Latvijas aktīvo sieviešu aliansei vajadzēja vēl pacīnīties līdz pat 2022.gadam.

Par uzvaru šajā cīņā biedrība “VITA” pateicās 14. Saeimas SDLK komosojas priekšsēdētājam un ārstam Andrim Skridem, kā arī deputātei Evitai Zālītei-Grosai, kura nodibināja un trīs gadus vadīja 14. Saeimas īpašu Onkoloģijas pacientu atbalsta grupu , kura sastāvā bija vēl 30 deputāti.

Citi jaunumi

 • Silvijas stāsts

  Silvijas* stāsts par smago slimību Vienā no kārtējām ķīmijas terapijas procedūrām, ienākot procedūru telpā, kur jau atradāsdaži pacienti, es sāku ar dusmām sūdzēties, ka 8 gadus katru mēnesi eju uz ķīmijām, kamani tās jau ir nomocījušas un es to vairs nespēju izturēt! … Tad kāds vīrietis pārliecinošiman iebilda tā: “Es jau 25 gadus eju uz […]

  Lasīt pilnu rakstu
 • Irīnas stāsts

  Jebkuram cilvēkam, kad viņš uzzin savu diagnozi… – vēzis?! Ak… viņam uz brīdi apstājas elpa. Vismaz man tā bija. Rokās es turēju atbildi pēc mammogrāfijas izmeklējuma, no kura divas rindkopas es nemaz nesapratu, un tikai beigu rindiņa, kā zibens, mani caurstrāvoja: “Turpmāko ārstēšanas plānu jāapspriež ar ārstu – onkologu…”   Man – ar onkologu?! Atceros, […]

  Lasīt pilnu rakstu
 • Viktorijas dienasgrāmata

  Dienasgrāmata par manu krūts vēža ārstēšanu. Viktorijas stāsts Viss ir sācies 2022. gada aprīlī 21.aprīlī – ikgadējā plānveida vizīte mana ginekoloģe pēc krūšu apskates izrakstīja mannosūtījumu uz krūšu ultrasonogrāfiju un stingri ieteica šo izmeklējumu neatlikt. Laineaizmirstu pierakstīties, kā pagājušgad. Uzreiz devos uz VC4 medicīnas centru unpieteicos ultrasonogrāfijai – par laimi, bija pieraksts uz nākamo dienu. […]

  Lasīt pilnu rakstu