Pirmais Latvijas vēža pacientu ONKOFORUMS

Pirmais Latvijas vēža pacientu ONKOFORUMS notika 2019.gada 04. oktorbrī Latvijas Universitātes jaunajā Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā. Tajā piedalījās vairāk nekā 170 dalībnieki – pacientu organizāciju pārstāvji, onkologi,  citi vadošie Latvijas ārsti, Saeimas deputāti, daudzi sabiedriskie darbinieki, žurnālisti u.c.

    Onkoforuma dalībniekus uzrunāja Latvijas Prezidenta kundze Andra Levite. Viņa arī izteica atzinību par sieviešu portretu galeriju, īpaši par šīm sievietem, kuras uzvarēja krūts veži un ar savām fotogrāfijām aicinā citas sievietes rūpēties par savu veselību. 

Pirmais tik vērienīgais vēža pacintu pasākums apvienoja un stiprināja visas onkoloģijas nozares mediķus un pacientus, kā arī kļuva par atsperes punktu pacientu apvienības “ONKOALIANSE” juridiskai izveidošanai. 

      ONKOFORUMU kā moderators novadīja dziedātājs Kārlis Būmeisters. Ar muzikāliem priekšnesumiem dalībniekus sveica Kārlis Būmeisters, ģitārists Kaspars Zemītis, marimbas mūziķis Reinis Tomiņš u.c. 

Citi jaunumi

 • Silvijas stāsts

  Silvijas* stāsts par smago slimību Vienā no kārtējām ķīmijas terapijas procedūrām, ienākot procedūru telpā, kur jau atradāsdaži pacienti, es sāku ar dusmām sūdzēties, ka 8 gadus katru mēnesi eju uz ķīmijām, kamani tās jau ir nomocījušas un es to vairs nespēju izturēt! … Tad kāds vīrietis pārliecinošiman iebilda tā: “Es jau 25 gadus eju uz…

  Lasīt pilnu rakstu :Silvijas stāsts
 • Irīnas stāsts

  Jebkuram cilvēkam, kad viņš uzzin savu diagnozi… – vēzis?! Ak… viņam uz brīdi apstājas elpa. Vismaz man tā bija. Rokās es turēju atbildi pēc mammogrāfijas izmeklējuma, no kura divas rindkopas es nemaz nesapratu, un tikai beigu rindiņa, kā zibens, mani caurstrāvoja: “Turpmāko ārstēšanas plānu jāapspriež ar ārstu – onkologu…”   Man – ar onkologu?! Atceros,…

  Lasīt pilnu rakstu :Irīnas stāsts
 • Viktorijas dienasgrāmata

  Dienasgrāmata par manu krūts vēža ārstēšanu “…Šodien un rīt es vēl drusku paslimošu, un tad atgriezīšu savu pozitīvo noskaņu, jā! Jo nākamajā sestdienā mums ar dēliem ir biļetes uz baletu! Man jābūt formā️.”  (No “Viktorijas dienasgrāmatas” – 22.novembrī 2022.gadā.) Viss ir sācies 2022.gada aprīlī… 21.aprīlī  – ikgadējā vizītē mana ginekoloģe pēc krūšu apskates nosūtīja mani…

  Lasīt pilnu rakstu :Viktorijas dienasgrāmata