Unas Libertes fotoportretu izstāde” Sievietes, kuras uzvarēja krūts vēzi”

2014. gadā biedrības “VITA” dalībniece, fotogrāfe, Jūrmalas fotostudijas “Aspāzija” dibinātāja Una Liberte  vairākām mūsu biedrenēm organizēja fotosessiju: pacientes, kuras uzvarēja krūts vezi, uzdrīkstējās demonstrēt savu daļēji vai gandrīz pilnībā atkailināto ķermeni, lai pārliecināt sevi un portretu skatītājus – ka skaistums, kas iemūžināts fotogrāfijās, arī iedvesmo viņas pašas un citās sievietes rūpēties par sevi, par sava ķermeņe un par krūšu veselību. Jo skaistums, tā ir vērtība! 

   Profesionāli uzņemtie vairāk, kā 35 sieviešu portreti  savu “pirmizrādi” piedzīvoja Latvijas Onkoloģijas centra Konferenču zāles plašajā uin saules pielietāja vestibīlā. Tos atnāca apbrīnot gan ārsti, gan medmāsas, gan pats veselības ministrs Guntis Belēvičs.

 Turpmākos piecos gados estētiski izcila un sociāli nozīmīga sieviešu portretu izstāde apbraukāja daudzas Latvijas pilsētas un novadus. 2019.gada 4.oktobrī  Onkoloģijas pacientu forumā to apskatīja Valsts prezidenta kundze Andra Levite. Bet vēl pēc gada Unu liberti, Dr. sarmīti Baltkāji un Irīnu Janumu uzaicināja prezentēt izstādi Saeimas ēkav  vestibilā, kur parasti sagaida starptautiskās delegācijas un viesus. 

Citi jaunumi

 • Silvijas stāsts

  Silvijas* stāsts par smago slimību Vienā no kārtējām ķīmijas terapijas procedūrām, ienākot procedūru telpā, kur jau atradāsdaži pacienti, es sāku ar dusmām sūdzēties, ka 8 gadus katru mēnesi eju uz ķīmijām, kamani tās jau ir nomocījušas un es to vairs nespēju izturēt! … Tad kāds vīrietis pārliecinošiman iebilda tā: “Es jau 25 gadus eju uz…

  Lasīt pilnu rakstu :Silvijas stāsts
 • Irīnas stāsts

  Jebkuram cilvēkam, kad viņš uzzin savu diagnozi… – vēzis?! Ak… viņam uz brīdi apstājas elpa. Vismaz man tā bija. Rokās es turēju atbildi pēc mammogrāfijas izmeklējuma, no kura divas rindkopas es nemaz nesapratu, un tikai beigu rindiņa, kā zibens, mani caurstrāvoja: “Turpmāko ārstēšanas plānu jāapspriež ar ārstu – onkologu…”   Man – ar onkologu?! Atceros,…

  Lasīt pilnu rakstu :Irīnas stāsts
 • Viktorijas dienasgrāmata

  Dienasgrāmata par manu krūts vēža ārstēšanu “…Šodien un rīt es vēl drusku paslimošu, un tad atgriezīšu savu pozitīvo noskaņu, jā! Jo nākamajā sestdienā mums ar dēliem ir biļetes uz baletu! Man jābūt formā️.”  (No “Viktorijas dienasgrāmatas” – 22.novembrī 2022.gadā.) Viss ir sācies 2022.gada aprīlī… 21.aprīlī  – ikgadējā vizītē mana ginekoloģe pēc krūšu apskates nosūtīja mani…

  Lasīt pilnu rakstu :Viktorijas dienasgrāmata